از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

مته گازور سایز 30

وضعیت موجود
قیمت 37000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

اساسا هم سوراخکاری در هر جنسی مثل فولاد، گچ و چوب مته مخصوص خودش رو نیاز داره. برای چوب مته نیشدار، مته گازور و مته برگی استفاده میشه. برای سوراخ های با قطر کم (تقریبا زیر 10 میلیمتر) از مته نیش دار استفاده میشه؛ برای سوراخهای با قطر بالاتر (15 میلیمتر تا 60 میلیمتر) از مته های گازور استفاده میشه. کسانی که روی درب چوبی منزلشون قفل شب نصب کرده اند حتما با مته گازور آشنایی دارند. البته مته برگی هم برای سوراخ کاری با قطر بالا استفاده میشه ولی اصلا تنوع اندازه در بازار نداره.

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

مته برگی هم مثل مته گازور برای سوراخ کردن استفاده میشه ولی یک تفاوت اصلی با هم دارند. اگر بخواهید یک سوراخ سرتاسری در جوب ایجاد کنید هر دو می تونن مفید باشن ولی وقتی می خواهید جای قفل رو روی در کابینت در بیارید و کلا سوراخی که در چوب ایجاد میشه یک طرفش بسته باشه مته برگی مناسب نیست چون کف سوراخ رو مسطح در نمیاره. در ضمن قطر مته برگی اصلا در بازار تنوع نداره.

اگر بخواهید مته گازور رو روی دریل دستی ببندید باید کمی مراقب باشید که یه وقت مته روی کار بازی نکنه و کار رو خراب نکنه. برای کارهای حرفه ای و دقیق حتما باید روی دریل ستونی بسته بشه به خصوص در قطرهای بالا. موقع کار با مته گازور همیشه یه سوراخ میلیمتری وسط سوراخ باقی میمونه (شکل زیر). این پدیده اجتناب ناپذیره؛ مته های چوب همگی یک زائده در مرکز دارند که بهش نیش می گویند و برای جلوگیری از منحرف شدن حین سوراخ کاری است؛ اگر این زائده نبود موقع سورخ کاری، مته انقدر روی کار بازی می کنه که کاملا اون رو زخمی می کنه و احتمالا نخواهید تنوانست که سوراخ رو کامل و سالم روی چوب در بیارید؛ این مساله مختص چوب و برای مواد دیگر مثل فولاد و دیوار گچی صادق نیست.