از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

مته الماس درجه یک سایز3

وضعیت موجود
قیمت 5750 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

علت نامگذاری این مته زایده هایی است که در سر آن وجود دارد نوک این مته عموماً از جنس فولاد کاربید است در نتیجه از دوام و سختی بالایی برخوردار است اما این مته به طور خاص برای سوراخ کردن انواع مصالح مانند سنگ، بتن کاشی و سرامیک کاربرد دارد و اگر برای سوراخ کردن فلز به کار رود سر آن ذوب شده و میسوزد نکته مهم در استفاده از این مته این است که در هنگام سوراخکاری از دریل چکشی استفاده شود.

 

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

مته فلز و چوب در سایز های مختلف از 0.5 میلیمتر تا 16 میلیمتر وجود دارند . در نظر داسته باشید برای رسیدن به حفره بزرگ ابتدا با مته های سایز گوچک شروع کنید و سپس به مرور سایز مته را بزرگ نمایید تا به حفره مورد نظرتان دست یابید ، ضمنا هنگام حفار روی فلزات، استفاده از روان کننده هایی مانند نفت به کاهش حرارت مته و تسهیل حفاری کمک می کند

منه الماسه بسیار شبیه به مته چوب و فلزات می باشد صرف نظر از این نکته که معمولا نوک این نوع مته از فولاد کاربید ساخته شده و بسیار سخت و با دوام می باشد و قابلیت حفاری روی سنگ و بتون را دارد البته به مرور زمان نوک مته الماسه کند می شود و نیاز به تیز شدن با ماشین سنگ سنباده را دارد .

مته های معمولی به اندازه کافی محکم نیستند تا بتوانند سرامیک را سوراخ نمایند. بهترین نوع مته برای سوراخکاری سرامیک و دیوار، مته الماسه است.

این مته به کمک قطعه الماس گونی که در سر خود دارد به راحتی می تواند وارد سطوح سختی همچون کاشی گردد. البته توجه داشته باشید که سوراخکاری در سطوح سختی چون سرامیک نیاز به کمی صبر و تحمل نیز دارد.

نکته دیگری که قابل توجه است این می بشد که در اثر اصطکاکی که حین سوراخکاری پدید می آید این مته ها به راحتی داغ می شوند و این گرمای زیاد می تواند کارایی این مته ها را کاهش دهد.

بنابراین توصیه می شود به وسیله ی لیوانی پر از آب و از طریق فرو کردن آنها در آب هر چند دقیقه یک بار آنها را خنک نمایید.